X-Frame-Options: SAMEORIGIN Obowiązek corocznych szczepień czworonogów przeciwko wściekliźnie!!! | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Obowiązek corocznych szczepień czworonogów przeciwko wściekliźnie!!!

W związku z nasilającymi się w ostatnim czasie przypadkami pogryzień przez psy, przypominamy o obowiązku corocznych szczepień czworonogów przeciwko wściekliźnie. Obowiązek ten ciąży na każdym właścicielu lub opiekunie psa.

Przypadki pogryzienia przez nieszczepionego psa stwarzają realne zagrożenie zdrowia, a nawet życia poszkodowanego.

Biorąc pod uwagę powyższe, prosimy o sprawdzenie aktualności szczepień swoich czworonogów, a w przypadku ich braku niezwłoczne je wykonać.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku stwierdzenia tego uchybienia, co jest wykroczeniem z art. 85 ust. 1A ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, może zostać nałożony na właściciela, bądź opiekuna psa mandat karny w kwocie aż do 500 zł.

Obowiązek szczepienia psów , a także problem wałęsających się psów będzie w większym zakresie kontrolowany przez strażników miejskich.

Komendant
Straży Miejskiej
w Andrychowie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij