X-Frame-Options: SAMEORIGIN Obchody rocznicowe. Orkiestra z Roczyn na medal | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Obchody rocznicowe. Orkiestra z Roczyn na medal

Oficjalne obchody 97. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości już za nami. Po mszy w kościele parafialnym św. Macieja delegacje i poczty sztandarowe, w towarzystwie Orkiestry działającej przy OSP w Roczynach i Szwadronu Ułanów im. 21. Ułanów Nadwiślańskich, przemaszerowały pod Urząd Miejski w Andrychowie, by pod tablicą poświęconą pamięci żołnierzy Legionów Polskich złożyć wiązanki kwiatów.

Tego dnia nadano także medal „Zasłużony dla Gminy Andrychów” Orkiestrze Dętej działającej przy OSP w Roczynach. Medal z rąk posła Marka Polaka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie Romana Babskiego i burmistrza Tomasza Żaka odebrali prezes stowarzyszenia Zbigniew Janosz i kapelmistrz orkiestry Roman Marczyński. Po oficjalnych uroczystościach Orkiestra z Roczyn, która w tym roku obchodziła jubileusz 145-lecia istnienia, zagrała krótki koncert. Muzyków, jak zwykle, nagrodzono gromkimi brawami.

Źródło: Obchody rocznicowe. Orkiestra z Roczyn na medal – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij