X-Frame-Options: SAMEORIGIN Nowe autobusy już w Andrychowie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Nowe autobusy już w Andrychowie

W samo południe w sobotę, 9 grudnia, na Placu Mickiewicza można było z bliska i od środka zobaczyć cztery z czternastu nowych, andrychowskich autobusów miejskich. Na trasy ruszą 1 stycznia. Autobusy z rąk prezesa MMI Stanisława Zdrojewskiego, razem z symbolicznym do nich kluczykiem odebrał Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Zebranych mieszkańców zapewnił, że te autobusy to nowy rozdział i nowa jakość w andrychowskim transporcie publicznym, zaznaczając, że emeryci i ucząca się młodzież będą z nich korzystać za darmo.
Autobusy wyprodukowała firma MMI ze Zbyszewa na Pomorzu. Razem 14 pojazdów kosztuje 10 mln 194 tys. zł. Zostały skonstruowane na podwoziach iveco, mają automatyczne skrzynie biegów i silniki diesla, które spełniają najwyższy, europejski standard emisji spalin Euro 6. W każdym jest 18 miejsc siedzących i tylna platforma niskopodłogowa dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Jeszcze przed świętami wszystkie znajdą się w nowej bazie na terenie ZGK, a na trasy wyjadą 1 stycznia. – Na razie, a więc w 2018 roku – mówił burmistrz Tomasz Żak – autobusy te będą obsługiwać wszystkie dziewięć wewnętrznych linii w gminie Andrychów.

Ale jak dodaje zastępca burmistrza Mirosław Wasztyl, od 2019 roku będą też obsługiwały linie między miastami: do Kęt i do Wadowic.
W listopadzie Gmina Andrychów ogłosiła konkurs ofert dla przewoźników na „Świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego, w miejskich przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na terenie Gminy Andrychów w 2018 roku”. Przedmiotem zamówienia było „świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w miejskich przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na terenie gminy Andrychów na 9 liniach komunikacyjnych (…)”
Swoje oferty złożyli:
Andrychowski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. z Andrychowa
Przewóz osób Mechanika Pojazdowa – Leszek Janiso z Roczyn
Lider Konsorcjum: PKS Południe sp. z o. o. ze Świerklańca
MK TRANS – Karol Warchał z Andrychowa
W połowie tygodnia poznamy operatora, który będzie świadczył usługę transportową i dostanie w użytkowanie prezentowane dziś autobusy.

źródło: http://nowiny.andrychow.eu/artykul/3335-prezentacja_autobusow

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij