X-Frame-Options: SAMEORIGIN Nieodpłatna pomoc prawna | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Nieodpłatna pomoc prawna

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować, że mieszkańcy Gminy Andrychów mogą korzystać z darmowej pomocy świadczonej przez adwokatów lub radców prawnych w wybranych lokalizacjach na terenie Powiatu Wadowickiego. Wyżej wskazana pomoc może obejmować nie tylko uzyskanie bezpłatnej kompleksowej porady prawnej, ale również wsparcie w przygotowaniu pierwszego pisma w sprawie sądowej lub sporządzenie projektu wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych bądź ustanowienie pełnomocnika z urzędu. Ponieważ oferowana pomoc udzielana jest na etapie przedsądowym, wsparcie w przygotowaniu pism nie dotyczy toczących się już postępowań sądowych, sądowo – administracyjnych oraz postępowań przygotowawczych.
Szczegółowe informacje dotyczące działania darmowej pomocy prawnej na terenie powiatu wadowickiego uzyskają Państwo pod adresami internetowymi:
Nieodpłatna Pomoc Prawna Wadowice, adwokat Kraków oraz Starostwa Powiatowego w Wadowicach

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Andrychowie znajduje się przy ul. Starowiejskiej 22b w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. Z bezpłatnej porady prawnika można skorzystać w następujących godzinach:
– w poniedziałki od godziny 8:00 do 16:00,
– we wtorki od godziny 10:00 do 18:00,
– w środy od godziny 8:00 do 16:00,
– w czwartki od godziny 10:00 do 18:00,
– w piątki od godziny 8:00 do 16:00.

Ponadto na terenie Powiatu Wadowickiego działają dwa inne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (w Wadowicach oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej), z których korzystać mogą mieszkańcy Gminy Andrychów. Szczegółowe lokalizacje tych punktów, jak również harmonogramy ich działania można znaleźć pod linkami wskazanymi powyżej.
Pragniemy zwrócić uwagę, iż nie każdy mieszkaniec Gminy Andrychów pozostaje osobą uprawnioną do korzystania z darmowej pomocy prawnej. Pomoc ta – co do zasady – przysługuje osobie spełniającej co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
1) nie ukończyła 26 lat, lub ukończyła 65 lat,
2) jest w ciąży (w tym wypadku pomoc prawna ogranicza się do zakresu związanego z ciążą i urodzeniem dziecka),
3) posiada Kartę Dużej Rodziny (kartę taką pod pewnymi warunkami uzyskują osoby posiadające na wychowaniu minimum troje dzieci,
4) posiada status kombatanta, weterana działań poza granicami państwa lub weterana poszkodowanego i dysponuje odpowiednio stosownym zaświadczeniem lub legitymacją,
5) znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty w wyniku klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub zagrożenia.
6) w okresie 12 miesięcy wstecz otrzymała jedno z 23 świadczeń (pieniężnych lub niepieniężnych) opisanych w Ustawie o pomocy społecznej.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Andrychów do korzystania z darmowego poradnictwa prawnego.

Z wyrazami szacunku
radca prawny Bernard Jirnov
Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij