X-Frame-Options: SAMEORIGIN Miliony dla Andrychowa | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Miliony dla Andrychowa

Biała Droga zostanie przebudowana za 10 milionów – będzie nowa nawierzchnia i ronda. Z kolei powstająca strefa ekonomiczna dostanie 11-milionową dotację na uzbrojenie terenu. Już wiadomo, że wnioski o te fundusze przeszły pomyślnie pierwsze kwalifikacje.

W najnowszych „Nowinach” poruszono ten temat w wywiadzie z burmistrzem Tomaszem Żakiem. Wywiad dotyczy decyzji rządu w sprawie poszerzenia andrychowskiej strefy ekonomicznej, która została podjęta w kwietniu. Przy tej okazji trzeba będzie zrobić kilka kluczowych inwestycji, aby strefa dobrze działała i przyciągała inwestorów.
Burmistrz Andrychowa powiedział w tym wywiadzie: „Przebudujemy układ komunikacyjny wokół strefy, a także wykonamy infrastrukturę w strefie, czyli uzbroimy ten teren w media. Rozpocznie się od gruntownej przebudowy Białej Drogi, od ul. Krakowskiej do Nidku. Droga będzie szersza, będzie kilka nowych rond, a przez to będzie ułatwiony dostęp do strefy. Podobnie zostanie przebudowana droga równoległa do ul. Przemysłowej – tzw. „Objazd” – obok ogródków działkowych „Relaks”. W związku z tym złożyliśmy do powiatu wniosek o przebudowę Białej Drogi, i jest w tej sprawie porozumienie i inwestycja będzie kosztować 10 mln. Równocześnie gmina złożyła inny wniosek o fundusze zewnętrzne na uzbrojenie strefy, staramy się o 14 mln.”
Wywiad przeprowadzaliśmy w ubiegłym tygodniu, a już dziś wiadomo, że wnioski o te fundusze przeszły najważniejszy etap kwalifikacyjny. Pierwsza część – dotycząca przebudowy Białej Drogi – to będzie wspólna inwestycja Starostwa w Wadowicach, Gminy Andrychów i Gminy Wieprz, bo remont będzie wykonany aż do Nidku.
Strefa ekonomiczna 1-banner2053
Drugi etap to uzbrojenie terenu strefy w media i budowa wewnętrznych ciągów komunikacyjnych. Tu inwestorem będzie już tylko Gmina Andrychów i może dostać 11 milionów, a trzy miliony – do pełnej sumy 14 mln – będą stanowiły jej wkład własny.
– Najprawdopodobniej pierwsi inwestorzy zaczną prace budowlane już w 2017 r. – mówi burmistrz Tomasz Żak. – A strefa w ostatecznym rachunku może dąć prace ponad 500 osobom. To będzie początek dużych zmian ekonomicznych i na rynku pracy z pożytkiem dla nas wszystkich.
Więcej w najnowszych „Nowinach Andrychowskich” – już od 12 maja w sprzedaży.

Źródło: Miliony dla Andrychowa – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij