X-Frame-Options: SAMEORIGIN Małopolska Trasa Smakoszy | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Małopolska Trasa Smakoszy

„ Małopolska Trasa Smakoszy” Certyfikacja Regionalnych Karczm w Małopolsce. Rozpoczynamy 3-cią edycję !

Małopolska Organizacja Turystyczna od lat zajmuje się promocją Małopolski „od kuchni” poprzez ukazywanie bogactwa jej smaków i dziedzictwa kulinarnego. To Małopolska Organizacja Turystyczna wydała pierwszy kulinarny przewodnik po Małopolsce zatytułowany: „ Małopolska Palce Lizać ” oraz kolejny „Małopolska Trasa Smakoszy”, który skłania do wyruszenia w teren i odkrywania tajników kuchni regionu .

Rozpoczynamy trzecią edycję certyfikacji, która zakończy się przyznawaniem Certyfikatów „Regionalna Karczma Małopolski” na rok 2016.

Projekt „ Małopolska Trasa Smakoszy – Certyfikacja Regionalnych Karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych ”
oraz utworzenie „Małopolskiej Trasy Smakoszy” prowadzony jest przez MOT od 2011 roku i służy identyfikacji obiektów gastronomicznych
o najwyższym standardzie i jakości świadczonych usług oraz wzmocnieniu promocji małopolskich produktów tradycyjnych i regionalnych.

mts_grafika_mniejsza

Certyfikacja przebiega zgodnie z wytycznymi „Księgi jakości gastronomii regionalnej, czyli o czym karczmarz wiedzieć powinien”. Jest to dokument strategiczny, przyjęty uchwałą Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej, zawierający m.in. następujące treści:

 procedurę i wytyczne certyfikacji obiektów gastronomicznych;
 wymagania, jakie powinny spełniać obiekty gastronomiczne ubiegające się o certyfikację (kryteria certyfikacji);
 kompendium wiedzy o tradycjach karczmarskich w Małopolsce i pożądanych standardach jakości lokali gastronomicznych
 wzór ankiety weryfikacyjnej sprawdzającej spełnienie określonych wymagań
 procedurę kontroli jakości w obiektach gastronomicznych, które uzyskały certyfikat jakości

W czwartym kwartale 2015 roku odbędzie się trzecia edycja certyfikacji. Certyfikaty „Regionalna Karczma Małopolski” przyznawane są dla obiektów gastronomicznych na okres dwóch lat. Członkowie Zespołów Oceniających w 2 osobowych zespołach, legitymujący się stosownym dokumentem wystawionym przez Małopolską Organizację Turystyczną i dysponujący bonem konsumpcyjnym wystawionym przez zgłoszoną karczmę, uprawniającym do jednorazowego spożycia posiłku i napojów (z wyłączeniem napojów alkoholowych) anonimowo odwiedzają karczmy, które dobrowolnie zgłaszają się do procesu certyfikacji. Dla każdego z odwiedzanych obiektów wypełniany jest punktowy formularz ocen, zgodnie z Zasadami Prac Komisji określonymi w „Księdze jakości”.

W poprzedniej edycji Certyfikaty „Regionalna Karczma Małopolski”. na lata 2013/2014 otrzymało 38 spośród zgłoszonych 54 obiektów. Dyplomy są dokumentem uprawniającym do używania przez obiekt gastronomiczny plakietki i logotypu identyfikującego akcję oraz umieszczania ich w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych. „Małopolska Trasa Smakoszy” obejmująca obiekty z certyfikatem jest członkiem konsorcjum „Polskie Szlaki Kulinarne”, utworzonym w roku 2015 przez Polską Organizację Turystyczną, dzięki czemu jest promowana w działaniach nie tylko MOT, ale i POT. Zależy nam, aby obiekty o najwyższym standardzie odwiedzane były przez turystów, mieszkańców i ich gości oraz aby były ambasadorami dziedzictwa kulinarnego regionu.

Szczegóły i formularze na stronie mot.krakow.pl

Koordynator projektu: Elżbieta Tomczyk-Miczka, elzbietatm@mot.krakow.pl

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij