X-Frame-Options: SAMEORIGIN Ku nowej Europie…. Podsumowanie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Ku nowej Europie…. Podsumowanie

Zakończył się międzynarodowy projekt realizowany przez Gminę Andrychów, a współfinansowany przez UE w ramach programu „Europa dla Obywateli”. Projekt pn. „Ku nowej Europie – różnorodność akceleratorem postępu” był realizowany podczas dwóch spotkań w Andrychowie w dniach 4-6.07.2015r. i w Tukums na Łotwie w dniach 22-25.07.2015r. Grupy, które w nim uczestniczyły pochodziły z Andrychowa i z jego miast partnerskich: z  Břeclavia (Republika Czeska), z Isny im Allgäu (Niemcy), z Tukums (Łotwa) oraz z Landgraaf (Holandia).

Podczas obu wydarzeń odbyły się konferencje i sesje kreatywne w postaci warsztatów, w których zaangażowani byli uczestnicy projektu, stanowiący grupę docelową. Działania objęte projektem wpisały się do tegorocznych priorytetów programu Europa dla Obywateli. Zadania obejmowały trzy moduły: konferencje, sesje kreatywne oraz projekcje dokumentu. Głównym wątkiem obu wydarzeń było pokazanie aktywizacji osób starszych, niepełnosprawnych i mniejszości etnicznych (głównie mniejszości romskiej, żydowskiej i tureckiej) oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu. Polepszenie sytuacji zagrożonych grup jest jednym z głównych wyzwań współczesnej Europy. Ważną kwestią podjętą w tym przedsięwzięciu był wolontariat – jego rola oraz doniosłość wykonywanej pracy. Bazowano na doświadczeniach historycznych jak i współczesnych, uczestników projektu.

Projekt „Ku nowej Europie – różnorodność akceleratorem postępu” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Europa dla obywateli”

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij