X-Frame-Options: SAMEORIGIN Komunikat dot. monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Komunikat dot. monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych

W związku z pismem Ministra Środowiska z dnia 17.08.2016 r. znak: DLP-V.411.107.2016.DP, Burmistrz Andrychowa informuje, że na gruntach leśnych, nieleśnych i wodnych wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016-2018, będą prowadzone prace obserwacyjno – pomiarowe w ramach zadania pn.: ,,Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w latach 2015-2018 w zakresie siedlisk przyrodniczych 2016-2018″.  

Prace terenowe prowadzone będą corocznie w okresie wegetacyjnym od marca do października na stałych powierzchniach obserwacyjnych. Wykonawcą monitoringu siedlisk przyrodniczych jest konsorcjum, którego liderem jest Instytut Badawczy Leśnictwa z siedzibą w Sękocinie Starym, a w jego skład wchodzą: Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Przedsiębiorstwo Państwowe z siedzibą w Sękocinie Starym, Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Krakowie, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, TAXUS IT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

W związku z powyższym, uprzejmie proszę o umożliwienie osobom upoważnionym przez Wykonawcę do dokonania obserwacji i pomiarów na stałych powierzchniach obserwacyjnych. Treść programu oraz metodyka prowadzonych prac dostępna jest na stronie: http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/monitoring-przyrody.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij