X-Frame-Options: SAMEORIGIN Kolejne lampy do wymiany | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Kolejne lampy do wymiany

18 grudnia w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa w sprawie wymiany kolejnych kilkuset lamp na andrychowskich drogach. Podpisali ją: reprezentujący wykonawcę prac Mateusz Ryndak z firmy FBSerwis S.A. z Warszawy oraz wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl i Skarbniczka Gminy Dorota Żywioł. Umowa mówi o „Podniesieniu efektywności energetycznej systemu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Andrychów”. A konkretnie chodzi o wymianę 444 opraw oświetleniowych oświetlenia ulicznego na drogach publicznych i wewnętrznych w 50 różnych miejscach. Będą to tak samo drogi gminne, jak i powiatowe. Wymiana 444 lamp ma się zakończyć latem przyszłego roku i będzie kosztować 1 mln 187 tys zł.
Wykonawca musi zdemontować stare słupy i oprawy nieefektywnych lamp wysokoprężnych oraz rtęciowych i wymienić je na energooszczędne lampy typu LED. Oprócz tego na tych samych 444 słupach umieszczone zostaną sterowniki do radiowego sterowania ulicznym oświetleniem tak, jak to już działa na 2700 wymienionych wcześniej lamp w ramach programu SOWA. Tym samym w gminie będzie już 3200 energooszczędnych lamp. Już dziś wiadomo, że po wymianie poprzednio funkcjonującego systemu oświetleniowego rachunki za energię zmniejszyły się o jedną trzecią.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij