X-Frame-Options: SAMEORIGIN Kolejne defibrylatory w Andrychowie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Kolejne defibrylatory w Andrychowie

6 czerwca w budynku Urzędu Miejskiego w Andrychowie oraz w przychodni NZOZ Vena zamontowane zostały defibrylatory. Kosztowały 14,5 tysiąca złotych, ich zakup sfinansował urząd.

Bardzo prosty w obsłudze defibrylator HeartStart FRx pozwala w sytuacji zagrożenia życia na szybką i zdecydowaną reakcję, także przez osoby na co dzień nie związane ze służbą zdrowia. Defibrylacja jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą, zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75% przypadków.
– Dokonaliśmy zakupu dwóch defibrylatorów AED. Jeden z nich został zamontowany w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, na parterze budynku Rynek 16, naprzeciwko Dziennika Podawczego, obok kas. Drugi defibrylator AED został zainstalowany w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej NZOZ „VENA” przy ul. Starowiejskiej w Andrychowie – mówi nam dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska.

Informacja dotycząca defibrylatora HeartStart FRx:
Prosty w obsłudze
Obsługę aparatu ułatwiają czytelne ikony ekranowe oraz spokojne i wyraźne polecenia głosowe.
Zawsze gotowy do użycia
W trakcie automatycznych codziennych auto-testów urządzenie weryfikuje obwody elektroniczne, stan baterii i elektrod. Migająca zielona kontrolka stanowi zapewnienie, że aparat jest gotowy do użycia.
Bezpieczny
AED PHILIPS HeartStart FRx został skonstruowany i zaprogramowany w taki sposób, aby defibrylacja mogła być wykonana tylko wówczas, gdy rytm serca pacjenta stanowi wskazanie do takiego działania. Perfekcyjny system kontroli jakości produktów PHILIPS wyklucza błędy, które mogą mieć miejsce w przypadku aparatów niższej klasy. Ponadto, najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo terapii zapewnia opracowany przez Philips delikatny dwufazowy impuls defibrylacyjny SMART.
Elektrody SMART Pads II – można je stosować zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Wystarczy zastosować klucz niemowlęcia/dziecka, aby przełączyć urządzenie w odpowiedni tryb leczenia. Stosowany w przypadku defibrylacji niemowląt lub dzieci do lat 8 lub o wadze do 25 kg. Taki klucz będzie znajdował się w skrzynce razem z Defibrylatorem. Automatycznie skoryguje swoje polecenia odnośnie rozmieszczenia elektrod i prowadzenia resuscytacji oraz zmniejszy energię do właściwego poziomu.

Zobacz filmy instruktażowe:
Film 1
Film 2

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij