X-Frame-Options: SAMEORIGIN Klub Integracji Społecznej otwarty | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Klub Integracji Społecznej otwarty

8 lipca Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie otwarł Klub Integracji Społecznej. Będzie bazą integracyjną i edukacyjną dla osób próbujących się odnaleźć na rynku pracy.

 

Klub Integracji Społecznej powstał w budynku Krakowska 72, w lokalu, gdzie przez kilka lat był sklep zabawkowy. OPS, który od dawna zajmuje się osobami dotkniętymi długotrwałym bezrobociem i wykluczonymi z życia zawodowego potrzebował takiego lokalu, aby prowadzić w nim kursy zawodowe, szkolenia, warsztaty integracyjne, a także wszelkie porady wsparcie zawodowe – np.  jak założyć firmę, czy psychologiczne.
Pierwsza grupa liczy 40 osób – pół na pół panie i panowie – mówiła w czasie otarcia Elżbieta Prus, dyrektorka OPS. Przez najbliższy rok, będą uczestniczyć w zajęciach i grupach wsparcia, a w ostatnich trzech miesiącach pójdą na staż do pracodawców, których znajdzie dla nich Ośrodek. Od stycznia dołączy do nich kolejna grupa, licząca 15 osób, a potem jeszcze seniorzy i młodzież, która również ma kłopoty, aby przebić się na rynek pracy. Obecna grupa podzielona jest na cztery 10-osobowe podgrupy, które będą się spotykać każda dwa razy w miesiącu.
Klub został wyremontowany i świetnie wyposażony. Są tu dwa komputery stacjonarne i jeden laptop, jest tablica interaktywna, a także nieduże zaplecze socjalne. Całość kosztowała ponad 53 tys. zł. Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich z programu „Wykorzystaj Swoją Szansę”.
W uroczystym otwarciu KIS udział wzięli: Burmistrz Tomasz Żak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski, Sekretarz Gminy Andrychów Grażyna Łoboda, Skarbnik Gminy Dorota Żywioł oraz dyrektorka biura burmistrza Agnieszka Gierszewska i pracownicy, którzy będą prowadzić zajęcia w KIS.

Źródło: KIS otwarty – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij