X-Frame-Options: SAMEORIGIN Informacja o zmianie wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązującej od 1 stycznia 2021 roku | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Informacja o zmianie wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązującej od 1 stycznia 2021 roku

Burmistrz Andrychowa informuje, że Rada Miejska w Andrychowie w dniu 26 listopada 2020 r. podjęła uchwałę nr XXIX-209-2020 w sprawie: wyboru metody ustalania i wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  na terenie Gminy Andrychów oraz zwolnienia w części z tej opłaty.

Nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Andrychów obowiązują od 1 stycznia 2021 r. i wynoszą 24,00 zł od 1 osoby miesięcznie.

W przypadku posiadania kompostownika ustalono zwolnienie z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  – opłata wówczas wyniesie 20,00 zł od 1 osoby miesięcznie.

W związku z powyższym, jeżeli właściciel nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym kompostuje bioodpady w przydomowym kompostowniku i chce uzyskać w/w zwolnienie w części z opłaty, to powinien po dniu 1 stycznia 2021 r. złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Aby uzyskać w/w zwolnienie od stycznia 2021 r. nową deklarację należy złożyć do 10 lutego 2021 r., natomiast aby uzyskać w/w zwolnienie od następnych miesięcy należy złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.

Właściciele nieruchomości, którzy nie są zainteresowani uzyskaniem w/w zwolnienia, jak również ci, u których nie nastąpiła zmiana danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty, nie są zobowiązani do złożenia nowej deklaracji.

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje również nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Druk deklaracji dostępny będzie w Urzędzie Miejskim
w Andrychowie, pokój nr 7a oraz na stronie internetowej  www.andrychow.eu  w zakładce „Gospodarka odpadami”.

Deklaracje  można składać elektronicznie na platformie ePUAP, korespondencyjnie w formie papierowej lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij