X-Frame-Options: SAMEORIGIN Coraz więcej turystów w Andrychowie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Coraz więcej turystów w Andrychowie

Znamy już wyniki turystycznych podsumowań minionego, 2015 roku – zestawione na podstawie informacji udzielonych przez przedstawicieli hoteli, innych obiektów w których świadczone są usługi hotelarskie oraz atrakcji turystycznych.
Andrychów z roku na rok staje się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie. W 2015 roku Gminę Andrychów odwiedziło ponad 65 tysięcy turystów, którzy przynajmniej raz nocowali na terenie gminy. To blisko o 10 tysięcy więcej w stosunku do poprzedniego roku. Dla porównania w 2014 r. takich turystów było 55 652 a w 2013 r. 39 062. Dla przykładu podajmy np. że w 2007 roku było niespełna 24 tysiące gości.
Oszacowano też liczbę gości jednodniowych tzw. odwiedzających, nie korzystających z noclegu. Było ich ponad 467 tysięcy, o 60 tysięcy więcej niż w 2014r.
Andrychów i jego piękne górskie okolice staje się popularny nie tylko wśród polskich turystów. W ubiegłym roku było i nocowało tutaj ponad 1500 gości z zagranicy.

To niezwykle ważne dane, zważywszy, że od kilkunastu lat gmina zmienia swoje oblicze, z przemysłowej na turystyczną. Gmina dysponuje ponad tysiącem miejsc noclegowych – w 3 hotelach, 2 schroniskach i 25 obiektach noclegowych.

Rozwój turystyki a tym samym takie wyniki to efekt między innymi bardzo dobrej współpracy marketingowej wszystkich andrychowskich hoteli, obiektów noclegowych i atrakcji turystycznych.

Źródło: Coraz więcej turystów w Andrychowie – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij