X-Frame-Options: SAMEORIGIN Spotkanie ze Zbigniewem Grzybem | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Spotkanie ze Zbigniewem Grzybem

Na spotkaniu z seniorkami z Klubu Seniora Zawsze Młodzi, 10 listopada br. gościliśmy Zbigniewa Grzyba, mieszkańca Roczyn,
politologa, samorządowca, dziennikarza, a nade wszystko znawcę mowy regionalnej.


Propaguje on godkę krakowską w telewizji, na stronie internetowej, jest również pomysłodawcą festiwalu poświęconego temu językowi.
W czasie spotkania nasz gość wyświetlał fragmenty występów lauretów Festiwali Godki Krakowskiej. W bardzo przystępny i wręcz humorystyczny sposób objaśniał etymologię do dziś używanych  zwrotów regionalnych takich jak: idziemy na pole, jemy borówki.

Panie z naszego Klubu aktywnie uczestniczyły w wykładzie zadając prelegentowi mnóstwo pyta, co świadczyło o dużym zainteresowaniu tematem.Pan Zbigniew Grzyb za działalność na rzecz kultywowania tradycji ludowych został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez prezydenta RP.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij