X-Frame-Options: SAMEORIGIN Lato w Bibliotece 2018 | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Lato w Bibliotece 2018

W dniach 6-10.08.2018 w naszej bibliotece odbyła się kolejna edycja wakacyjnych zajęć „pod chmurką”. W poniedziałek uczestnicy zapoznali się z serią Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka. Zwieńczeniem tego dnia było wykonanie mapy miasteczka Valleby. 

W drugim dniu odwiedziła nas pani Elżbieta Drzazga z andrychowskiej Straży Miejskiej i opowiedziała o bezpieczeństwie w domu, nad wodą i w górach. Wywiązała się dyskusja – każdy chciał opowiedzieć o tym, co mu się przydarzyło, o sytuacjach w których trzeba komuś pomóc i jak to robić.

Środowe zajęcia upłynęły pod znakiem wspólnej rywalizacji, podczas układania olbrzymich puzzli z serii „Magiczne Drzewo” Andrzeja Maleszki. Przy okazji uczestnicy zapoznali się z treścią jednej z części – „Pojedynkiem”.

W czwartek motywem przewodnim spotkania była ekologia, a to za sprawą książki „Bajki w zielonych sukienkach” Anny Mikity. Wspólnie czytaliśmy wybrane opowiadania, dotyczące problemów współczesnego świata. Następnie je analizowaliśmy i szukaliśmy rozwiązań.

W piątek wybraliśmy się na Daleki Wschód. Uczestnicy dowiedzieli się o życiu codziennym dzieci w Japonii i Chinach. Z chęcią wykonały charakterystyczne dla tych państw prace plastyczne – chińskiego smoka i kolorowy japoński proporczyk. Na zakończenie odwiedziliśmy siedzibę Nowin Andrychowskich i Radia Andrychów. Dzieci opowiedziały na antenie co robiły podczas zajęć i co lubią czytać.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

 

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij