X-Frame-Options: SAMEORIGIN Maj w bibliotece | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Maj w bibliotece

Miesiąc bibliotek upłynął w bibliotece w Sułkowicach-Łęgu pod znakiem spotkań i warsztatów.

Najpierw początkiem miesiąca, dzieci z pobliskiego przedszkola Bajkowy Zakątek odwiedziły bibliotekę, by dowiedzieć się w jaki sposób można korzystać z księgozbioru. Był też czas na krótkie warsztaty ekologiczne, podczas których przedszkolaki wysłuchały opowiadania o małym chłopcu, który nie szanował przyrody, miały za zadnie odpowiednio posegregować śmieci, a także wykazały się wiedzą na temat tego jak należy zachowywać się w parku, w lesie i na podwórku.

Kolejne spotkanie odbyło się w przedszkolu z gościem specjalnym, panią Adrianną Kowalczyk. Pani Adrianna z zawodu i zamiłowania jest pielęgniarką w szpitalu. Podczas spotkania opowiedziała jak należy się zachowywać w przypadku zagrożenia życia, kiedy należy wezwać karetkę. Dzieci miały także okazję przymierzyć fartuch, maski i czepki używane przez chirurgów i pielęgniarzy podczas operacji, a także zobaczyć jak wyglądają maski tlenowe oraz różne rodzaje strzykawek. W spotkaniu wzięło udział całe przedszkole, podzielone na 3 grupy, co dało w sumie prawie 120 dzieci.

W ostatnim tygodniu maja, dwukrotnie bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy III z ZSS w Sułkowicach-Łęgu. Dzieci więzły udział w warsztatach tworzenia książek. Podczas zajęć podzieleni na grupy uczniowie stworzyli książki na dowolnie wybrany temat. Początkowo niektóre grupy nie mogły się zdecydować o czym ma być ich książka, ale ostatecznie powstały 3 wyjątkowe dzieła, które można zobaczyć i przeczytać w bibliotece w Sułkowicach-Łęgu, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij