X-Frame-Options: SAMEORIGIN Autobus Energetyczny na Placu Mickiewicza w Andrychowie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Autobus Energetyczny na Placu Mickiewicza w Andrychowie

Autobus Energetyczny – mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu już 19 sierpnia 2015 roku na Placu Mickiewicza w Andrychowie!

Autobus będzie otwarty dla odwiedzających od godz 10-17. Wewnątrz są stale obecni eksperci KAPE, którzy prezentują modele, udzielają porad w zakresie efektywności energetycznej. Jest on otwarty dla wszystkich. Odwiedzają go dzieci, młodzież szkolna, dorośli. Autobus jest wyposażony w modele, tablice, makiety prezentujące rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Jest w nim m.in.:

• model energooszczędnego okna, model oszczędzania wody, energooszczędnego oświetlenia, model przegrody zewnętrznej, rekuperatora,

• model prezentujący rozwiązania dla energetyki wiatrowej,

• model prezentujący system efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole,

• model prezentujący nowoczesne rozwiązania dla infrastruktury wodno – ściekowej,

• model oświetlenia zewnętrznego, model kolektora słonecznego, model ogniwa fotowoltaicznego.

Ponadto eksperci obecni w autobusie organizują ciekawe konkursy,

w których można wygrać gadżety projektowe.

Kampamia prowadzona jest przez Krajową Agencję Poszanowania Energii w Warszawie (KAPE). Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Narzędziem realizacji celu jest mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, która zostało wyposażone w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.

Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych (reprezentanci władz samorządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy gmin). W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

Autobus informacyjno-edukacyjny daje możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami gmin, przedsiębiorstw, zainicjowania zmian w zachowaniach konsumentów, nawiązania kontaktu i współpracy z decydentami oraz pobudzenia inicjatyw mających na celu poszanowanie energii a tym samym przeciwdziałąjące zmianom klimatu na poziomie samorządowym oraz wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

W ramach działań planujemy również zbieranie i rozpowszechnianie dobrych praktyk – działań mających na celu zapobieganie zmianom klimatu.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU!

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.autobusenergetyczny.pl

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij