X-Frame-Options: SAMEORIGIN Apel Promyczka | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Apel Promyczka

Fundacja „Promyczek” ogłasza nabór do trzech nowych projektów, w ramach których przeprowadzone zostaną bezpłatne zajęcia terapeutyczne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Fundacji „Promyczek” w Andrychowie przy ulicy Starowiejskiej 17a. Możliwy jest również kontakt pisząc na centrumpromyczek@gmail.com lub kontakt telefoniczny pod numerem 889 436 119. Prosimy o zapoznanie się z ofertą:

PROJEKT „Aktywni-Niezależni” – prowadzenie rehabilitacji osób dorosłych. Projekt realizowany jest przy wsparciu Pfron.
Projekt „Aktywni – Niezależni” zakłada przeprowadzenie zajęć terapeutycznych dla dorosłych, posiadających orzeczenie o stopieniu niepełnosprawności, zamieszkujących powiat wadowicki. Projekt potrwa od 1 lipca do 30 listopada 2016 roku. Zajęcia prowadzone będą indywidualnie w zakresie: rehabilitacji, integracji sensorycznej, logopedii.
Zadanie skierowane jest do osób:
– po 18 roku życia
– posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (stopień umiarkowany lub znaczny), w przypadku posiadania symbolu innego niż R lub N, wymagane jest zaświadczenie lekarskie potwierdzające wskazanie do rehabilitacji wystawione przez lekarza specjalistę – nieobjętych dzienną formą wsparcia, w której prowadzone są m.in. zajęcia rehabilitacyjne
– nieobjęte rehabilitacja prowadzoną w ramach NFZ

PROJEKT „SAMODZIELNI NA CO DZIEŃ” – Zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej. Projekt realizowany jest przy wsparciu urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego.
Zadanie „Samodzielni na co dzień” będzie polegało na prowadzeniu grupowych i indywidualnych zajęć dla dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, które:
• mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych,
• rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną,
• usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach;
Zajęcia grupowe wspierające rozwój społeczny – 2 grupy po 6-8 beneficjentów, 1 raz w tygodniu każda grupa. Projekt realizowany jest od 1 lipca do 6 grudnia.

PROJEKT „TERAPIA NA MIARĘ” – prowadzenie rehabilitacji dzieci i młodzieży do lat 18 z powiatu wadowickiego. Projekt realizowany jest przy wsparciu Pfron.
Kryteria rekrutacyjne:
• Miejsce zamieszkania –Powiat wadowicki;
• Wiek: od 0 do 18 lat;
• Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniem niepełnosprawności
• Wypełnienie i złożenie dokumentów rekrutacyjnych: formularza zgłoszeniowego;
Przeprowadzone w ramach projektu indywidualne zajęcia terapeutyczne mają za zadanie poprawienie jakości funkcjonowania beneficjentów w obszarach, w których występują deficyty rozwojowe wynikające z ich zaburzeń rozwojowych, niepełnosprawności oraz zaburzeń komunikacyjnych. Zajęcia prowadzone będą indywidualnie w zakresie:
– rehabilitacji
– integracji sensorycznej
– logopedii

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij