X-Frame-Options: SAMEORIGIN Apel o pomoc dla osób polskiego pochodzenia ewakuowanych ze wschodniej Ukrainy | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Apel o pomoc dla osób polskiego pochodzenia ewakuowanych ze wschodniej Ukrainy

Apel Burmistrza Andrychowa do Przedsiębiorców, Organizacji Społecznych i Społeczności Gminy Andrychów

Dotyczy: udzielenia pomocy dla osób polskiego pochodzenia ewakuowanych ze wschodniej Ukrainy.

W związku z pismem I Wicewojewody Małopolski znak WP-IV.9440.4.2015 z dnia 08.01.2016 roku, dotyczącym udzielenia pomocy dla osób ewakuowanych z Mariupola, zwracam się z gorącą prośbą o rozważenie możliwości zaangażowania się w pomoc w stworzeniu warunków do osiedlenia naszych Rodaków na terenie gminy, a w szczególności udzielenia pomocy w znalezieniu dla nich mieszkań i miejsc pracy.
W dniu 23 listopada 2015 roku Rząd Polski przeprowadził ewakuację grupy 177 osób polskiego pochodzenia ze wschodniej granicy zameldowanych i faktycznie zamieszkałych w mieście Mariupol i okolicy.
Obecnie osoby ewakuowane przebywają w Archidiecezjalnym Ośrodku Charytatywnym Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach. W czasie pobytu będą uzyskiwać pozwolenie na pobyt stały, co oznacza, iż będą mogły legalnie mieszkać i pracować w Polsce.
Biorąc pod uwagę ich bardzo trudną sytuację życiową, trwający konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie, zadaniem priorytetowym jest udzielenie pomocy w stworzeniu im warunków do osiedlenia się.
Propozycje wszelkich form pomocy, jaką mogą Państwo zaoferować rodzinom polskiego pochodzenia ewakuowanym ze wschodniej Ukrainy, proszę przekazać do Urzędu Miejskiego w Andrychowie w terminie do 22 stycznia br.. Następnie zostaną one przekazane do Wojewody Małopolskiego.
Bliższych informacji w powyższej sprawie udzielają pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Andrychowie – pod nr telefonu 33 842 99 41.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij