X-Frame-Options: SAMEORIGIN Andrychowskie Babie Lato za nami | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Andrychowskie Babie Lato za nami

Dziesiąta, okrągła rocznica powinna być hucznie obchodzona. Nie inaczej było w słoneczne popołudnie podczas II Edycji Andrychowskiego Babiego Lata. Tą okazją było 10-lecie istnienia Twojego Radia Andrychów, które ma 7-tysięczną grupę wiernych słuchaczy.

Na parkingu Oddziału Urzędu Celnego w Andrychowie już od godz. 16.30 zaczęli gromadzić się pierwsi goście, którzy przyszli na koncerty. Publiczność przywitał Marek Nycz – redaktor naczelny Nowin Andrychowskich i Robert Fraś – dziennikarz Twojego Radia Andrychów. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami najpierw wystąpił zespół Impressed, który zagrał covery znanych przebojów, zaczynając od nieśmiertelnego kawałka Everybody needs somebody Blues Brothers Band.
Jubileusz radia był też sposobem na przypomnienie publiczności historii rozgłośni oraz dziennikarzy w niej pracujących. Na scenie pojawili się m. in. Marta Paczyńska, Józef Mrzygłód czy Jarek Szklarczyk. Warto wspomnieć, że Twoje Radio Andrychów stara się o koncesję na nadawanie na falach FM, które umożliwią dotarcie do szerszej grupy słuchaczy. Między koncertami rozlosowane były nagrody ufundowane przez hotel Alpin ze Szczyrku i Małopolską Spółdzielnię Handlową Wizan. O 18.00 na scenie pojawiła się Teresa Werner, która była oczekiwana przez liczną publiczność zgromadzoną już na placu. Półtoragodzinny występ wokalistki zakończył się owacjami i bisami, a publiczność z wielką przyjemnością śpiewała piosenki artystki.

Ważnym momentem wieczoru był występ zespołu Boys, który rozpalał publiczność przebojami sięgającymi lat ’90 ubiegłego wieku. Chyba każdy słyszał i nucił słowa piosenki Jesteś szalona.

Na zgromadzonych gości czekała jeszcze dyskoteka prowadzona przez DJ Aleksandra Gortata. Całość imprezy zorganizowanej przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, dopełniały dodatkowe atrakcje: Jesienne Smaki Andrychowa, Babie Lato –warsztaty artystyczne, stoisko „Rynek Sztuki” i kiermasz rękodzieła artystycznego.

Krzysztof Paczyński

Źródło: Andrychowskie Babie Lato za nami – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij