X-Frame-Options: SAMEORIGIN ABC Rodzina 500 Plus | Archiwalna strona Gminy Andrychów

ABC Rodzina 500 Plus

Ministerstwo Rodziny przedstawiło podręcznik instruktażowy dla samorządów. Znajdują się w nim informacje dotyczące m.in. tego na dokładnie mogą zostać wydane środki przeznaczone na wdrożenie ustawy, czy wytyczne dotyczące sprawozdań rzeczowo-finansowych.

„Zależy nam na tym, abyście byli Państwo jak najlepiej przygotowani do obsługi programu, potrafili odpowiedzieć na wątpliwości rodzin oraz mieli wszystkie niezbędne narzędzia do pracy przy realizacji tego zadania” – pisze minister Elżbieta Rafalska do samorządowców.

Jak wskazuje podręcznik, środki przekazane przez wojewodę na wdrożenie ustawy, mogą być przeznaczone na – istotne z punku widzenia gminy – cele związane z przygotowaniem się jej do realizacji ustawy. Skrypt podaje tu przykłady adaptacji pomieszczeń, w których będzie realizowana ustawa, wyposażenia stanowisk pracy, zakup materiałów biurowych czy zatrudnienie osób, które będą zajmować się obsługą.

Zgodnie z realizacją zadań wynikających z ustawy gminy będą zobowiązane do sporządzania i przekazywania wojewodzie, drogą elektroniczną, sprawozdań rzeczowo-finansowych.

Od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. sprawozdania będą przedkładane wojewodzie w okresach miesięcznych. Natomiast od 1 października 2017 r. będzie obowiązywał kwartalny cykl przedkładania powyższych sprawozdań.

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Zobacz podręcznik:

pdf

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij